Životopis Ozzyho

28. září 2010 v 13:03 | Rim a Shila


Povolání: Zpěvák
Datum narození: 3.12. 1948
Místo narození: Birmingham, Anglie
Znamení: Střelec

Výška: 178 cm


Člen skupin:Black Sabath Blizzard of OZ
Lze o Ozzy Osbourneovi říct něco, co ještě v minulosti nebylo vyřčeno? Tento průkopník hard rockového zvuku je znám miliónům fanoušků po celém světě, je rockovou ikonou, personou, která inspirovala tři celé generace hudebníků a fanoušků.

Ozzy Osbourne vstupuje už do čtvrté dekády svého působení na rockové scéně a vydává své první sólové album za posledních sedm let. Album nese název DOWN TO EARTH. Producentem nové nahrávky je Tim Palmer a Ozzyho na něm doprovází kytarista Zakk Wylde, baskytarista Robert Trujillo a bubeník Mike Bordin. Down To Earth nese typický Ozzyho hudební rukopis - ostrý rockový zvuk a chytlavé melodické nápady. Posluchač si při poslechu jedenácti nových skladeb nestačí vydechnout, stále se na něj valí obrovské množství Ozzyho rockové energie.

Prvním singlem z alba je skladba Gets Me Through, kterou Ozzy napsal jako otevřený dopis svým fanouškům. Dreamer, Junkie a Running Out Of Time, to je několik z mnoha dalších silných skladeb alba Down To Earth.

Nejdůležitější milníky v Ozzyho hudební kariéře:

70. léta
Ozzy vydává první nahrávky s Black Sabbath - píše se rok 1970. Eponymní nahrávka se ten samý rok dočká platinové desky.Ozzy vydává s Black Sabbath 10 nahrávek.Black Sabbath dodnes po celém světě prodali přes 100 miliónů kusů svých desek.

Black Sabbath podnikli několik celosvětových turné. V roce 1975 vystupují na California Jam před 250 000 fanoušky.V roce 1979 se Ozzy vydává na sólovou dráhu.

80. léta
Ozzy vydává své první sólové album, vychází v roce 1981 a jmenuje se Blizzard Of Ozz. Album brzy dosáhne čtyřnásobné platinové desky.Během této dekády Ozzy vydá sedm alb, přičemž každého z nich se prodá přes 2 milióny kusů.Na sólové dráze Ozzy celkem prodá přes 70 miliónů svých desek.V roce 1983 Ozzy koncertuje na pódiu US Festivalu před 250 000 lidmi.V roce 1985 Ozzy vystupuje na legendárním benefičním koncertě Live Aid.V roce 1989 Ozzy vystupuje na Moskevském mírovém festivalu. Byl to první velký rockový koncert západní hvězdy na území SSSR.

90. léta
Ozzy během deváté dekády vydal pět alb. Každé z nich se stalo multiplatinovým.Koncertuje na nejrůznějších místech celého světa pro milióny svých fanoušků. Všechny jeho vystoupení jsou vždy jistě vyprodána.Ozzy vyhrál v roce 1993 Grammy v kategorii "Best Metal Performance" díky své "I Don´t Want To Change The World"

Ozzy v roce 1996 založili společně s Sharon, svou ženou a manažerkou v jedné osobě, OZZfest, první národní hudební festival věnovaný hard rocku, který měl hledat a představovat nové talenty. Ozzyho vystoupení na tomto festivalu navštívilo 1,4 miliónu lidí. Ozzfest se koná vždy jednou ročně.Část zisku z OZZfestu Ozzy poukazuje na nejrůznější charitativní účely, mj. na Lifebeat.

Nové milénium
Ozzy se dočká vlastní hvězdy na pověstném hollywoodském Chodníku slávy (2002).Ozzy vydal během svého dvacetiletého působení u firmy Epic 12 alb.Ozzy v roce 2000 obdržel Grammy v kategorii Best Metal Performance jako člen Black Sabbath za "Iron Man".Téměř milión fanoušků navštívilo pátý ročník Ozzfestu 2000.Ozzy byl společně s Black Sabbath hlavní hvězdou letošního ročníku Ozzfestu. Přes milión fanoušků navštívilo tento vyprodaný 27denní hudební festival.

Známá režisérka Penelope Spheeris natočila celovečerní dokument z OZZfestu pojmenovaný "We Sold Our Souls For Rock´n´Roll". Poprvé byl uveden na známém filmovém festivalu v Sundance (2001). Ozzy se objevil ve filmu Little Nicky režiséra Adama Sandlera.Ozzy se dočkal nominace na MTV Movie Awards 2001 za svou roli v Little Nicky v kategorii "Best Cameo". Playstation 2 připravila o Ozzym celou hru, bude se jmenovat "Ozzy Osbourne´s Black Skies".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama